Mart 1, 2021
Özel havuzlar, ‘yaldızlı kafes’ karantina içinde gurme yemekler

Özel havuzlar, ‘yaldızlı kafes’ karantina içinde gurme yemekler

Özel bir sonsuzluk havuzu, gurme yemekler ve günde iki sıcaklık kontrolü. İyi topuklu turistlerin dünyanın en katı anti-koronavirüs önlemlerinden bazılarına uyarken lüks içinde yaşayabileceği Tayland’daki beş yıldızlı karantinaya hoş geldiniz.

Turizme bağımlı ülke, altı ay boyunca ziyaretçilerini engelledikten sonra az sayıda tatilciye yeniden açılıyor ve ilk parti popüler bir tatil adası olan Phuket’e önümüzdeki haftalarda ulaşacak.

Ancak plajların tadını çıkarmadan önce, Çin ve İskandinavya’dan gelen 300 turistin, doktorlar ve güvenlik görevlilerinin bir “savaş odası” tarafından yönetilen iki koronavirüs testi de dahil olmak üzere 14 günlük zorunlu karantinayı tamamlaması gerekecek.

İsveç’te yaşayan ve krallıktaki kıştan kaçmayı ümit eden bir Fransız emekli olan Jean-François, “Rahat olacak ama hapis nedeniyle endişeli olabileceğimden korkuyorum,” dedi.

“Tayland biraz fazla mı yapıyor merak ediyorum” dedi.

Phuket’in Patong Körfezi’ne bakan The Senses Resort’ta 16 villa karantina misafirleri için özel olarak hazırlandı.

220 metrekareye kadar olan villalar yeniden tasarlanarak, dezenfeksiyonu kolaylaştırmak için minderli yüzeylerden kurtulurken, girişlere CCTV güvenlik kameraları yerleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir