Mart 6, 2021
Graham Norton: “Dışarı çıkmak asla durmaz”

Graham Norton: “Dışarı çıkmak asla durmaz”

Gazeteci

Graham Norton, son romanı Home Stretch ile kendi hikayesinin unsurlarından yararlanıyor. Donal O’Donoghue’ye farklı büyümekten, İrlanda ile değişen ilişkisinden ve dışarı çıkmanın tamamen kabullenmeyle ilgili olduğunu anlatıyor.

Graham Norton, son romanından ölmenin hayatını neredeyse ne kadar değiştirdiğine ve hatta ortaya çıkmanın karmaşıklığına kadar uzanan bir röportajda, “Çıkmak çok tuhaf bir şey” diyor. “İnsanlar ‘ben çıktım’ diyor ve siz ‘Hayır yapmadınız!’ Diye düşünüyorsunuz. O gün o insanlara çıktın ama dışarı çıkmak asla durmuyor. Açıkça geyim ve televizyondayım ama bir Uber’in arkasında olabilirim ve şoför yazlık elbise veya her neyse bir kadın hakkında yorum yapacak o an ‘Uber sürücüsüne mi çıkacağım’ kararını vermeli ve ona kadına tamamen farklı bir şekilde baktığımı söylemelisin? Yani bu asla durmaz. Sonuçta, bilmesi gereken tek kişi, ve bunu kabul etmek zorunda, öyle mi?

Konuştuğumuz Eylül ayıdır ve Graham, her yaz sezonunda olduğu gibi “burada”, Sheep’s Head yarımadasında ağaçlarla kaplı inzivasında “evinde” dir. Arka planda havlayan bir köpeğin ara sıra noktaladığı bir sohbette “Dünyanın geri kalanında neler olup bittiğini okurken, West Cork’un vahşi doğasında olduğun için çok minnettarsın” diyor (merhum ve sevgili Bailey, Sanırım Graham demiyor).

Norton, Home Stretch’te (hayali köy, Skibbereen ve Dunmanway’in bir karışımıdır) bir kez daha, ölümcül bir araba kazasının birçok kişinin hayatını değiştirdiği bir manzara ve topluluktur. Bazı yönlerden evin anlamı üzerine bir meditasyon olan Home Stretch, kimlik, aidiyet ve kabulün inceliklerini de ortaya çıkarır.

Norton’un kendisi, TV’deki en eğlenceli sohbet şovunun sunucusundan bekleyeceğiniz gibi eğlencelidir. Yaşı hakkında “37 yaşında durdum” diyor (4 Nisan’da 58 yaşına giriyor). “Bu, istediğim kadar eski.” Bazı konularda – siyaset, özel hayatı, onu harekete geçiren şeyler – geçimini sağlayan birinden ünlü insanlara sorular sormaktan da bekleyebileceğiniz gibi, temkinli. Bu sohbet, Corkman’ın yayındaki tek ip değil. Amiral gemisi BBC şovunun yanı sıra Norton, kendi şarap ve cin serisine de sahip ve 2016’daki başarılı çıkışıyla en çok satan anıları ve üç romanı yayınladı. TELEVİZYON?’

Norton, en son romanı Home Stretch’i şimdiye kadarki en kişisel olarak tanımladı. “Bu kitabı yazarken daha az bilinçliydim,” diyor, tanıdık bir dizeyi çözmeden önce. “Televizyonda Graham Norton olmanın güzel yanı, bir kitap anlaşması almanızdır. Elbette kötü olan şey, insanların sizin yazdığınızı unutmamasıdır. Bu yüzden bir şekilde yazmak konusunda çok kısıtlıydım İlk iki kitap. O kitaplarda hiçbir şekilde yer almak istemedim, bu yüzden ilk defa ana karakterlerden birinin eşcinsel olmasını sağlayacak kadar kendime güveniyordum ve bunda başka parçalar da var: seyahat uzakta, eve dönüş, bir okuyucuda yankı uyandırabilecek şeyler. İki kitaptan sonra bunu yapma hakkını kazandığımı hissettim. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir