Mart 6, 2021
Kilitlemede fark yaratan genç adam

Kilitlemede fark yaratan genç adam

Cian Galvin örnek olmaktan korkmuyor.

Geçen yıl, Cian Clare Küçük Atışçıları bir Munster finaline ve All-Ireland çeyrek finaline kaptırdı. 2019’un en iyi 15 Minör fırlatan oyuncusundan biri olarak seçildiği için Electric Ireland Minor Star ödülüne layık görüldü.

Mart ayında kilit vuruşu yapıldığında, Cian mezuniyet sertifikası için çalışıyordu ve bir Clare ile şampiyonluk sezonu.

Clarecastle’de mahsur kalmak onu durdurmadı. ” Çok fazla spor aletim yoktu, ama sahip olduğum şeyi kullandım.” Cian diyor . “Çantalar dolusu toprak, kompost, saksı ve ağırlıkları çoğaltmak için elimden gelen her şeyi kullandım. Yapmanız gereken bu.”

İlk ulusal tecrit sırasında birçok insan gibi, Cian da kafasını boşaltmak için koşmaya başladı. ” İyi endorfinleri elde etmek için Ballybeg Woods’a giderdim. İyi bir koşuyu tamamlamanızdan daha iyi bir his olamaz. Böylesine belirsiz zamanlarda kafayı açmaya gerçekten yardımcı oldu.”

Ancak belirsizlik devam ettikçe Cian, mücadele edenlere yardım etmek için bir şeyler yapması gerektiğini biliyordu. ” Ben haber bir gün izliyordum ve ben aşağı hissediyordum. Arkadaşlarımla konuştum ve o herkes çok olumsuz olduğunu görebiliyordu. Ben denemek ve olumlu bir etkisi olacağını ben karar bile sadece yardım bir kişi gelse , “Cian ekledi.

İşler kolay olmasa da, Cian birçok insanın durumunun daha kötü olduğunu biliyordu ve kime yardım etmek istediğini tam olarak biliyordu. “Dışarı çıkıp antrenman yapacak kadar zinde ve sağlıklı olduğum için şanslıydım. Kistik fibrozlu gençler evlerini bile terk edemediler. Onlara gerçekten yardım etmek istedim . ”

GAA’nın tanınmış figürlerine dönersek, Cian İrlanda’da trend olacak bir sosyal medya kampanyası başlatmak üzereydi. Tüm İrlanda’yı kazanan eski kaptan Anthony Daly, kısa süre önce emekli olan Clare oyuncusu ve Cian’ın eski öğretmeni Brendan Bugler ile ilk kez gemiye dahil oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir