Mart 6, 2021
Evde yapabileceğimiz 11 kolay eko değişimi

Evde yapabileceğimiz 11 kolay eko değişimi

Birçoğumuz daha az kullanmaya, daha fazla geri dönüştürmeye ve genel olarak gezegeni düşünmeye çalışıyoruz. Ve tam zamanı. Ancak her zaman yapabileceğiniz en az bir ekstra değişiklik vardır. 2019 YouGov anketi, neredeyse yarımızın (% 49) geri dönüşüm söz konusu olduğunda ‘daha fazlasını yapabileceğimizi’ kabul ettiğini ortaya çıkardı, bu yüzden şimdi başlama zamanı.
“Biz önemli ölçüde tek kullanımlık plastik azaltabilecek, plastikten kağıt ve karton alternatifleri, yani basit takas inanıyoruz Alex Manisty DS Smith stratejisinin grup başkanı sürdürülebilir ambalajlama şirketi diyor.

“Gümüş madde olmasa da, sürdürülebilir ambalajın oynayacağı büyük bir rol vardır – ve plastiğin aksine – kağıt ve karton, yalnızca teoride değil, pratikte de geri dönüştürülebilir malzemelerdir,

Peki daha fazlasını nasıl yapabilirsiniz? Bu kolay eko değişimlerini evde yapmayı deneyin…

Folyo bazlı ambalaj kağıdı veya çantalar gibi kağıt olmayan hediye paketleri geri dönüştürülemez. Sargınızın geri dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğini ezerek kontrol edebilirsiniz; sıkıştırdığınızda geri yayılırsa, geri dönüştürülemez.

Güzel kahverengi kağıt satın alın ve hediyeleri yeniden kullanılabilecek kurdeleler veya iplerle süsleyin. Sargıyı geri dönüştürürken, üzerinde etiket veya satış bandı bulunan tüm parçaları da çıkarmayı unutmayın.

Ambalaj kağıdınız geri dönüştürülebilir mi? Sadece eziyet testini geçerse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir