Mart 6, 2021
Femi Bankole, Yoruba ve İrlanda kültürünün dengelenmesi üzerine

Femi Bankole, Yoruba ve İrlanda kültürünün dengelenmesi üzerine

Dijital İçerik Oluşturucu

Femi Bankole, “İrlanda’daki siyahi ve karışık ırklı topluluk, deneyimleri hakkında birbirleriyle gerçekten konuşmadılar” diyor. “Deneyimlerimi kız kardeşimle paylaşmadım bile.”

“Siyah olduğumuz kadar İrlandalıyız” diye ekliyor gülerek.

“Duygularımız hakkında konuşmadığımız ve sorunlarımız hakkında konuşmadığımız içsel bir özelliğimiz var ve bu ‘ah evet, emin olacağız’, baş aşağı ve güç zihniyet yoluyla. ”

DIT’den Fizik Lisans Derecesi ve arkasında Risk Hizmetlerinde Kıdemli Danışman olarak kariyer sahibi olan 26 yaşındaki oyuncu, kısa bir süre önce hikayeleri paylaşmaya adanmış bir platform olan Black and Irish’i kurarak yayına bir ip daha ekledi. İrlanda’da yaşayan siyah ve karma ırkların içinde.
öyleydi George Floyd ölümü hızla kendi ilgili tartışmalara yol açtı dünya genelinde aktivizmi çevreleyen konuşmaları olarak sayfa oluşturmak için – Boni Odoemene Leon Diop – Femi ve arkadaşlarını teşvik ve müteakip Siyah Hayatlar Matter protestolar İrlanda’da evde ırkçılık deneyimleri.

Çok geçmeden, aralarında paylaşılan mikro saldırganlık hikayeleri, sözlü taciz ve izolasyon duyguları döküldü. Çok geçmeden, Leon’un önerisi üzerine, üçü Black & Irish Instagram hesabını oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir