Mart 1, 2021
Fotoğrafçı Ruth Medjber, yabancıların iyiliği üzerine

Fotoğrafçı Ruth Medjber, yabancıların iyiliği üzerine

Fotoğrafçı Ruth Medjber, bu yaz yeni kitabı Twilight Together üzerinde çalışırken ülke çapında yürürken yabancıların nezaketini yaşadı.

Ruth, müzik fotoğrafçısı olarak düzenli gösterileri durduğunda, evdeki insanların vitrini çekmeye başladı. Seyahat kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra yola çıktı ve yoluna devam etti. Ruth’un The Ryan Tubridy Show’da Oliver Callan’a söylediği gibi, bu zor bir aşı idi:

“Her gece üç buçuk ay çekime gittim.”

Çalışma yoğun olsaydı, deneklerinin cömertliği ile hafifletildi. Ruth, ateşten sonra eve gitmek zorunda kalmaması için Ardmore’da göz kamaştırıcı kapsüllerini emrine veren insanları hatırlıyor. Sonra aynı köydeki bir aile ona bir çalının altına meyve suları, şarap ve alkolsüz içeceklerden oluşan bir ‘bakım paketi’ bıraktı:

“‘Bir içki içmeni istiyoruz. Dışarı çıkamayız. Pencereden bir içki içeceğiz’ dediler. Bu yüzden orada durdum, Ardmore Körfezi’nin görüntüsünü alarak, şu anda en iyi arkadaşlarım olan bu yabancılarla konuştum ve o gece yaz gündönümünün altındaydı ve çok güzeldi. Ve sonra bu göz kamaştırıcı bölmelerde kalmak için geri döndüm. açık bir hayvanat bahçesi çiftliğinde eşeklerin, domuzların ve her türden sesin sesiyle uyuyakaldım. Ve bunun şimdiye kadar yaptığım en tuhaf şey olduğunu düşündüm, ama çok hoş. ”

Ruth, öğrenciyken evlerinin pencereleriyle çerçevelenmiş insanları yakalama konseptiyle ortaya çıktığını, ancak daha sonra birkaç yıl boyunca park ettiğini söylüyor. Pandemide, fikir aniden daha alakalı göründü ve bazı yardımsever arkadaşlarıyla kuru bir koşudan sonra Ruth, bir tür aydınlanma yaşadığını söylüyor:

“Arabaya geri döndüğümde ve şeye baktığımda Az önce çektiğimiz fotoğraflar, ‘Sanırım burada bir pencerede arkadaşlarımdan daha fazlasını yakaladım. Bunun önemli olacağını düşünüyorum.’ Ve ben de onunla kaçtım. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir