Mayıs 13, 2021
My Uni Life: “Mezuniyet için pijamaların üzerine cüppe giydim”

My Uni Life: “Mezuniyet için pijamaların üzerine cüppe giydim”

Yaşam Tarzı

Kolej doğal olarak muazzam bir macera, beklenmedik değişiklikler ve yetişkinliğin büyük bilinmezliklerinin olduğu bir zamandır. Taşınmaktan, bir kariyer seçmek ve aradaki her şeyden, bunlar çoğumuzun test edildiği ve gerçekte kim olduğumuzu öğrendiğimiz yıllar.

Ama bu başka hiçbir şeye benzemeyen bir üniversite yılıydı. Covid-19 salgını üniversiteleri kapattı, birçok öğrenciyi evlerine geri gönderdi ve mezunları derin bir belirsizlik içine yerleştirdi – ancak tıp fakültesi mezunları kadar değil.

Adam Freegrove böyle bir mezun ve hikayesini RTÉ’nin yeni programı My Uni Life’da anlatıyor. Bu moral verici dizide, üniversite yolculuklarının çeşitli aşamalarında, hepsi ortak bir deneyimi paylaşan 7 öğrenciyle tanışıyoruz:

Covid’den engelliliğe, finansal strese ve kişisel zorluklara kadar bu öğrenciler tutkularının peşinden gitmek için engelleri aştılar. Burada Adam, RTÉ LifeStyle’a üniversite yılının nasıl geçtiğini anlatıyor.

Kilitlenmem o kadar eğlenceli değildi, çünkü ikisi de hasta olmalarından dolayı annem ve nanamla koza yapmak zorunda kaldım, bu yüzden evde çok fazla boşta kalıyordu ve bir dahaki sefere ihtiyacımız olacaktı. alışveriş yapmak. Bunun dışında şimdi mezun oldum ve hayal edebileceğimden tamamen farklı bir şekilde çalışmaya başladım ama gerçekten başka türlü olamazdım, bu inanılmazdı.

İlk yılımdayken, geçen yıl akciğer kanseri teşhisi konulan babam ameliyat sonrası kemoterapi ve radyasyon tedavisi görüyordu. Bir gün çok fazla uyarıda bulunmadan aşırı derecede hasta oldu. Kafası karışık, uyuşuk ve tamamen çok hastaydı. Birinci sınıf fen öğrencisiydim, biraz ilk yardım biliyordum, korkmuştum. Ne olduğu ya da babama ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Beni büyüten adam aslında önümde ölüyordu ve kendimi çaresiz hissettim.

O gün kendime bu konuda bir şeyler yapacağıma, bir daha asla böyle hissetmemek için elimden geleni yapacağıma, hasta olan herkese yardım edebileceğime söz verdim önümde. Tıp yapmak istediğime o gün karar verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir