Mart 6, 2021
Nörologların zihninize ‘bahar temizliği’ verme rehberi

Nörologların zihninize ‘bahar temizliği’ verme rehberi

2020 Bilim Haftası öncesinde , sinirbilimci Ian Robertson, zor zamanlarda zihninizi temizlemeniz için bazı önemli ipuçlarını paylaşıyor.

2020 herkes için zorlu bir zaman oldu çünkü değişim tedirgin edici ve diğer insanlardan kopuk ve normal rutinlerimiz stresli olabilir.

Ama potansiyel bir artı da var. Her şey değiştiğinde, artık rutine ve alışkanlığa güvenemeyiz. Ve bu bizi endişelendirebilirken, aynı zamanda bizi biz yapan devasa duygu, düşünce ve davranış alışkanlıklarının toparlanmasına – belki de bahar temizliğine – fırsat verir.

Evet, hissettiğimiz ve düşündüğümüz şey, tırnaklarınızı yemek kadar alışkanlık olabilir. Ve bundan iyi haber şu ki, onları değiştirebilirsiniz – ve tüm eski alışkanlıklarınızın covid kaosundan dolayı değiştiği zamandan daha iyi bir fırsat yoktur.

Bu makalede, zihin ve beyin bilimini günlük zorluklara uygulayarak zihinsel eşyalarınızı nasıl düzenleyeceğinize dair birkaç örnek vereceğim.

Bu korkunç bir duygu ama duyguların bizi ele geçirme ve mantıklı beni bir kenara itme şekli var.

İşte öfke bizi ele geçirdiğinde beyinde olanlar: Beynin derinliklerindeki amigdala yüksek bir seviyeye yükselir, beyni acil müdahale moduna iter ve normal olarak rasyonellik, önsezi ve engellemenin devam ettiği beynin ön loblarının işleyişini bozar. beladan çıktık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir