Mart 6, 2021
Makyajsız bir haftanın cildinize yaptığı şey budur

Makyajsız bir haftanın cildinize yaptığı şey budur

Çoğu gün makyaj yapacağım. Güzellik etkileyicisi standartlarına göre, çok fazla değil, ancak fondöten katmanları ve şekillendirme uygulamak için saatler harcamasam da (‘makyajsız’ görünümü tercih ederim), birkaç güvensizliğim var. kapatıcı çubuğun bir kaydırmasıyla kontrol altında tutmak ister.

Ama tanıdığım çoğu insan gibi, koronavirüsün yayılması güzellik rejimimi tam bir kaosa sürükledi.

Haftalardır herhangi bir ara bölgeye fondöten uygulamadım, kaşlarım açık kaldı ve en son ne zaman maskara kullandığımı hatırlayamıyorum. Aslında, makyaj çantam kapatıldığından beri toz topluyor.

Programımda hiçbir şey yerel parkta günlük 20 dakikalık bir yürüyüş için tasarruf etmediğinden, bu sefer cildime bir mola vermek için kullandım. Yeni yıkanmış bir yüzle iş video görüşmelerini bile hazırladım.

Kendime güvenim için kesinlikle büyük bir sıçrama olsa da, günlük makyaj yüzümü terk etmenin uzun vadede ten rengime fayda sağlayıp sağlamadığını merak ediyorum. Bu yüzden bir avuç dermatolog ve cilt uzmanından makyajsız bir haftanın cildiniz için neler yapabileceğini açıklamalarını istedim.

Seukeran, bazı kişilerde tahrişe veya kontakt dermatite neden olabilecek birçok farklı koruyucu ve başka bileşen olduğunu söylüyor. Örneğin, kokunun Birleşik Krallık’ta en yaygın ikinci alerjen olduğunu söylüyor.

Foreo’da cilt uzmanı olan Chris Luckham, “Makyaj, gözenekleri tıkayabilir ve bir temizlik rutini ile düzgün bir şekilde çıkarılmadığında, birikip siyah nokta ve lekeler oluşturabilir” diyor.

Veraitch, makyajın gözenekleri fiziksel olarak tıkadığı konusunda yaygın bir yanılgı olduğunu söylüyor – blok aslında ölü deri hücrelerinden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir