Mart 1, 2021
Mücevherlerinizi evde nasıl temizlersiniz

Mücevherlerinizi evde nasıl temizlersiniz

Elmaslar ve inciler – eğer yeterince şanslıysanız – bugünlerde el dezenfektanı ve eldivenlerle değiştirilse de, değerli mücevherler vücudunuzda olmasa bile bakmaya değer.

Ve hepimiz buzdolabımızı ve gardıroplarımızı Marie Kondo’yu derinlemesine temizlemeyi öğrendiğimiz için, başka bir şeyi temizleme konusunda da uzman olabilirsiniz.

Courtville Antik ve Vintage kuyumcularının sahibi Matthew Weldon, ailesi 1890’larda ticareti üstlendiği için uzun bir kuyumculardan geliyor. O yüzükleri, bilezikleri ve daha mükemmel şekilde cilalanmış halde tutma ipuçlarını duymak için onu yakaladık.

Mücevherinizi temizlemek, sahip olduğunuz takıların türüne bağlıdır, çünkü bazı malzemeler diğerlerinden daha iyi yıkanır. “Altın, platin veya gümüş gibi bir şeyiniz varsa, bunlar hiçbir kimyasalla, özellikle altın ve platinle gerçekten reaksiyona girmez. İsterseniz bunları bin kez yıkayabilirsiniz ve onlara hiçbir şey olmaz.

“Elmaslar, yakutlar, safirler, hiçbir şeyle reaksiyona girmezler ve çok sert ve çok dayanıklıdırlar, böylece onları yıkayabilirsiniz. Zümrütlerle de oldukça güvendesin. Morganite sorun değil. ”

Dikkat etmeniz gereken şey, inciler, mercan ve opal parçaları daha yumuşak ve daha gözenekli oldukları için daha kolay zarar görebileceklerini söylüyor.

“Ben de ayarlara bakardım. Eğer kapalı bir arka ayar varsa, bu taşın arkasında ona ulaşamayacağınız anlamına gelir. Bunu temizlemem çünkü onu suya batırırsanız su alabilir. taşın arkasına sıkışmış, ancak pençeleri olan açık bir ortamınız varsa onu temizleyebilirsiniz. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir