Mart 6, 2021
Muhtemelen yaptığınız 5 yaygın çamaşırhane hatası

Muhtemelen yaptığınız 5 yaygın çamaşırhane hatası

Bazı ev işleri o kadar düzenli yapılır ki otopilota geçmek kolaydır ve ne yaptığınızı düşünmez bile.

Hepimiz makineye bir miktar çamaşır atmaya alışkınız, ama aslında süreç hakkında ne kadar düşünüyoruz? Çoğumuz için pek de değil – ve bu en sevdiğiniz giysilerin zararına olabilir.

Çamaşırhane, işlerin en çekici kısmı olmayabilir, ancak giysilerinizi iyi durumda tutmak çok önemlidir – ve bunlar, yaptığımız temel hatalardan bazıları…

1. Lekeleri yıkamak giyim sektörüne

Aramızda kim saf beyaz bir bluz giymedi, sadece üzerine ketçap koymak için? Lekeler hayatın bir parçasıdır – özellikle yılın bu zamanında, pantolonunuza çamur sıçratmak bir kaçınılmazlık gibi hissettirdiğinde.

Çoğumuz için bir lekeye verdiğimiz yanıt, rahatsız edici giysiyi hemen yıkamaya atmak veya bu konuda bir şeyler yapmaktan rahatsız oluncaya kadar bırakmaktır.

Ancak, Oxwash’ın kurucusu Kyle Grant şöyle diyor: “Sadece yıkamaya atmayın ve en iyisini ummayın.” Bunun yerine, herhangi bir lekeye ön işlem uygulanmasını öneriyor: “Yumuşak bir fırçayla (diş fırçası işe yarayacaktır) lekeyi çamaşır deterjanıyla veya Vanish gibi ağartıcı / klorsuz bir leke çıkarıcıyla kumaşa fırçalayabilirsiniz. kiri programdan geçmeden önce yavaşça parçalayacaktır. Ayrıca, yıkamadan önce birkaç saat leke çıkarma solüsyonuyla ıslatabilirsiniz. ”

2. Çok sık yıkamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir