Mart 6, 2021
Clodagh McKenna ‘büyükanne becerileri’ öğrenme ve tavuk yetiştirme üzerine

Clodagh McKenna ‘büyükanne becerileri’ öğrenme ve tavuk yetiştirme üzerine

Clodagh McKenna, Mart ayındaki tecrit sırasında çoğumuzun hayal bile edemeyeceğimiz şeyi yaptı: gitti ve bir kitap yazdı.

Birçoğumuz kapalı mekana sıkı sıkıya bağlı olduğumuz o ilk hiç bitmeyen duygu sırasında İrlandalı aşçı ve televizyon sunucusu Instagram’a döndü. Günlük bir yemek tarifi videosu yayınlayarak, ülkenin dört bir yanındaki eve bağlı insanlardan kilitlenmeye uygun yemeklere, stresli olmayan akşam yemeklerine, aile dostu hafta ortası yemeklerine, ilginç akşam yemeklerine ihtiyaç duyan birçok mesajı yanıtlamanın bir yolunu bulmayı umuyordu. bir ve daha fazlası.

McKenna videolardan “Her gün yaptım” diyor. “Her gün – 120’den fazlasını yaptım. Yorucuydu ama aynı zamanda gerçek bir amaçtı.”

Bu şık, sarışın saçaklı McKenna’nın tek başına bir ekmek ve tereyağlı puding ya da bir tepsi retro tavuk kivi hazırlayan bu kısa parçalarının etrafında yepyeni bir topluluk oluştu. Ve bu topluluk, McKenna’nın topladığı ve Clodagh’s Weeknight Kitchen adlı kitabı ateşlemeye yardımcı olmak için kullandığı gerçek zamanlı geribildirim sağladı. Bunu “gerçek bir topluluk yemek kitabı” olarak görüyor – bitmiş bir nüshasını ilk eline aldığında onu çok şaşırtan şey buydu.

Ballymaloe Aşçılık Okulu eğitimli aşçı “Hafta içi akşamlara odaklanmak istedim” diye açıklıyor. “Gün boyunca çok şey oluyor ve saat altıya geliyor ve sanki açsınız, yoruldunuz ve zor bir gün geçirdiniz, nasıl bir yemek hazırlayabilirsiniz? ? Üstüne çıkmadan mı? ”

Sonuç, 100 güçlü yepyeni bir önbellek – 45 yaşındaki McKenna, bunları tüm bu Insta videolarının üstüne yazdı – tariflerinin “tamamen erişilebilir malzemelerle yapımı inanılmaz derecede basit; ama muhteşemler ve muhteşemler” eğlenirsiniz ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlarlar. ”

‘Hızlı düzeltmeler’, ‘Cuma gecesi toplantıları’ ve ‘mağaza dolabı standları’ gibi bölümlere ayrılmış olan McKenna’nın altında yatan mesaj, yemek pişirmenin kendiniz için yaptığı farktır. “Özellikle sabah erken kalkmanız gerektiğinde, çocuklarınız veya bakacak çalışmanız gerektiğinde, kendinizi evde çalışmak için motive etmelisiniz; ileriye dönük bir şeye ihtiyacınız var akşam.

“Bazen bir paket yemek harika olabilir, ancak size aynı duyguyu vermiyor – Ben buna bir tutam mutluluk diyorum çünkü benim için ne ise bu,” diye ekliyor, aynı zamanda Today Show’da yemek tarifi bölümleri de BİZE. “İster bir ister iki kişilik olsun, kendiniz için bir şeyler yaptınız; fiziksel olarak daha iyi hissediyorsunuz; zihinsel olarak daha iyi hissediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir