Mart 6, 2021
İrlanda’nın prestijli Mavi Kitap’ına iki yeni varış noktası eklendi

İrlanda’nın prestijli Mavi Kitap’ına iki yeni varış noktası eklendi

Birçoğumuz için seyahatin olmadığı bir yıl oldu, ancak İrlanda’nın turizm sektörü bir dizi prestijli ödül ve heyecan verici yeni girişimler sayesinde gelişmeye devam ediyor ve en sonuncusu da yolculuk tutkusunu alevlendirecek.

İrlanda’nın Mavi Kitabı, 2021 için iki yeni üyenin ekleneceğini ortaya koydu: Connemara’da 19. yüzyıldan kalma görkemli bir kır evi ve şimdiden sıkı bir favori haline gelen ünlü Dublin restoranı.

Mavi Kitap, web sitesine göre ülkenin uzunluğu ve genişliği boyunca uzanan lokasyonlara sahip “İrlanda Kır Evi Otelleri, Malikane Evleri, Kaleleri ve Restoranlarının romantik bir koleksiyonudur”. Listede şu anda en yeni üyeler dahil 57 yer var.

< Doğal Connemara kırsalında yer alan Delphi Lodge, adını Co. Galway'deki nefes kesici Delphi Vadisi'nde yer alan 1.000 dönümlük araziden alan, 1830'lardan kalma 13 yataklı bir kır evidir.

Başlangıçta bir balıkçı kulübesi olan ana ev çarpıcı dağlarla çevrilidir ve vadinin somon ve alabalık bakımından zengin göllerine bakmaktadır. Büyük bir yemek odası, bir bilardo odası ve odun şömineli üç eski dünya resepsiyon odası, tesisin meşhur rahat atmosferini yaratır.

Seviye 5 kısıtlamaları ortadan kalktığında yeniden açılacak olan tesiste en fazla 16 misafir kalabilir.

Dublin’deki Dax Restaurant, restoranlar kapalıyken evde yemek takımlarına dönüşen birçok yerden biri olduğundan, diğer yeni Blue Book üyesinden gelen lezzetleri tatmak için o zamana kadar beklemenize gerek kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir